| Vibration Direction | Vertical Or Horizontal |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine And Random |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 600*600mm |
| Application | Automotive |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | Lithium Battery |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | ISO 9001:2015 |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
|---|---|
| Frequency | 5~3000hz |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Controller | Venzo-820 |
| Application | LED, Auto Parts |
| Vibration Force | 10000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Test Standard | ISTA |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Application | Electrical Appliances |
| Other Name | Vibration Shaker |
| Test | Sine, Random, Shock |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| SINE Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical |
| Speed | 1.6m/s |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Product Name | Vibration Test System |