| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W1500xH1000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Internal Dimension | Customized According To Sample Size |
|---|---|
| Communication Interface | LAN, USB |
| Temperature Range | -60~150℃ |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display | Programmable Touch Screen |
| Safety Device | Emergency Stop Button |
| Computer Control | Yes |
| Temperature Range | 105~143c |
|---|---|
| Humidity Range | 70%~98%R.H. |
| Pressure | Ambient Pressure ~3kg/cm2 |
| Sample Shelves | 2 Pcs |
| Power Supply | AC220V, 1 Phase 3 Lines |
| Internal Dimension | W600*H500*D500mm |
|---|---|
| Volume | 150L |
| Temperature Range | -40~150C |
| Type | 2 Zones Or 3 Zones |
| Temperature Recovery Time | Within 5mins |
| Internal Dimension | Customized |
|---|---|
| Temperature Range | -70~150℃ |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Communication Port | LAN, USB |
| Test Hole | Dia. 50mm |
| Temperature Range | -70~150C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Vibration Direction | Vertical, Horizontal |
| Temperature Change Rate | Optional |
| Frequency Range | 5~2000hz |
| Power | 15KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
| Volume | 8000L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Accuracy | 0.01 |
|---|---|
| Power | 25KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Refrigerants | R404A Or Equivalent |
| Power Supply | AC 220v / AC380 |
|---|---|
| Stem Pressure | 0.0kg/cm~2.0 Kg/cm(+101.3Kpa) |
| Temperature Range | 100ºC~135ºC |
| Relative Pressure | Display Values On Pressure Gauge |
| Absolute Pressure | 100 Kpa + Display Values |