| Test Standard | UN38.3, IEC62133, JIS D 1601 , MIL-STD-810G |
|---|---|
| Application | Li-ion Battery Modules |
| Power | Electronic |
| Vibration Direction | X,Y,Z Three-axis |
| Vibration | 3 Axis |
| Vibration Force | 600kgf |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Displacement | 25mm |
| Max. Acceleration | 100g |
| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | ISTA Standard |
| Application | Packaging |
| Displacement | 25mm |
| Frequency Range | 3-3500 Hz |
|---|---|
| Collor | Blue |
| Power | 750W |
| Test Standard | Mil-std-810, IEC60068-2-64,RTCA DO-160,IEC 61373 |
| Material | Steel |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Application | Electrical Appliances |
| Other Name | Vibration Shaker |
| Test | Sine, Random, Shock |
| Product Name | Vibration Shaker Table |
|---|---|
| Model | ES-10 |
| Frequency | 3hz To 2000 Hz |
| Table Size | Customized |
| Acceleration | 100g |
| Max Armature Acceleration | 100 G |
|---|---|
| Model | ES Series |
| Frequency Range | 3 Hz - 2,000 Hz |
| Displacement | 51mm |
| Max Payload | 300kg |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |