| Dimension | 1000*800*1500mm |
|---|---|
| Temperature Range | 0~50℃ |
| Control Method | Force/ Displacement/ Velocity |
| Max Load Capacity | 200kg |
| Power Supply | 220V/50Hz |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Maximum Load | 270kg |
|---|---|
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
| Displacement | 51mm |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Packing Material | Poly Wood Case |
| Vibration | 3 Axis |
| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Sine Force | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Power | Electronic |
|---|---|
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Packing Material | Poly Wood Case |
| Vibration | 3 Axis |
| Vibration Force | Customized |