| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Three Directions |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |