| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Slip Table | 600*600mm |
|---|---|
| Vibration Direction | Z Axis |
| Vibration Force | 6KN |
| Test Standard | IEC62133 |
| Shock Test | Half - Sine, Trapezoidal, Saw Tooth Wave |
| Sine Force | 6KN |
|---|---|
| Standard | JIS D1601 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Frequency | 5~3500hz |
| Application | LED, Auto Parts, Packaging |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration | Vertical Vibration |
| Table Size | 600X600mm |
| Warranty | 12 Months |
| Frequency | 5-3000 Hz |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |