| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Mode | Sine, Random, Shock,Resonance Search And Stay |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
|---|---|
| Frequency | 5~3000hz |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Controller | Venzo-820 |
| Application | LED, Auto Parts |
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
|---|---|
| Maximum Load | 270kg |
| Velocity | 1.8m/s |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -40~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -70~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Sine Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Test Standards | DO-160F MIL-STD-810 |
| Table Size | 800*800mm |
| Max. Displacement | 100mm |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |
|---|---|
| Application | Auto Parts |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Test Standard | ISO 16750-3 |
| Vibration | 3 Axis |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Standard | IEC60068-2-27 |
| Application | Auto Part, LED Lighting, Battery |
| Vibration Table | 600*600mm |