| Model | TH-225-B |
|---|---|
| Internal Dimension | W600xH750xD500(mm) |
| External Dimension | W1200xH1900xD1150(mm) |
| Low Temperature | 0℃ |
| High Temperature | 150℃ |
| Interface | USB/RS232 |
|---|---|
| Product Name | Other Test Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Software | Windows/Linux |
| Dimension | 1000mm*1000mm*1000mm |
| Internal Dimension | W600XH750XD500(mm) |
|---|---|
| External Dimension | W1200XH1900XD1150(mm) |
| Low Temperature | -40℃ |
| High Temperature | 150℃ To 200℃ |
| Humidity Range | 20%~98% R.H. |
| Rated Random | 10000N |
|---|---|
| Rated Acceleration | 1000M/S2 |
| Displacement | 51MM |
| Vibration Table | W800*D800mm |
| Moving Coil | 14Kg |
| Sine Force | 3000N |
|---|---|
| Vertical Expander | 500*500mm |
| Horizontal Slip Table | 500*500mm |
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25 |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3000hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Acceleration | 100g |