| Internal Dimension | W400xH500xD400mm |
|---|---|
| Temperature Range | -40~150°C |
| Humidity Range | 15%~98% R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H. |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 1000 X 1000 X 1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Climatic Test Chamber |
| Weight | 500 Kg |
| Temperature Range | -70°C ~ +150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Control Accuracy | ±0.5°C; ±2.5% R.H. |
| Distribution Uniformity | ±2.0°C; ±3.0% R.H. |
| Temperature Rising Velocity | 0.1~3.0°C/min |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W1500xH1000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Internal Dimension | W400*H500*D400mm |
|---|---|
| Volume | 80L |
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Inner Material | SUS304 Environmental Test Chamberstainless Steel |
| Operation Temperature | 0-50℃ |
|---|---|
| Interface | USB/RS232 |
| Weight | 450KG |
| Display | LCD |
| Software | Windows/Linux |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W800xH800 XD800 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Heat | 3C/min |
|---|---|
| Internal Dimension | W1000*H1000*D1000mm |
| VOLUME | 1000L |
| Temperature Range | -60~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 400x400 X400 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 400x500 X400 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |