| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Loading | 270 Kg |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Vibration Force | 3KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Vertical And Horizontal |
| Application | Automotive Switches |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Rated Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Rated Random Force | 20000N |
| Frequency Range | 3~3500HZ |
| Max. Acceleration | 100g |
| Rated Speed | 2.0m/s |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Directions | Three Directions Free Vibration |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Input Channel | 1 Channel |
| Name | Vibration Shaker Table |
|---|---|
| Test Standard | Mil-std-810, IEC60068-2-64,RTCA DO-160,IEC 61373 |
| Type | Vibration Table |
| Material | Steel |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Payload Capacity | 50 Kg |
|---|---|
| Frequency Range | 20 Hz To 2,000 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 200 Kg |
| Model | High Frequency Vibration Shaker |
| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Control System | Computer |
|---|---|
| Acceleration Sensor | 2 Pcs |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Max Acceleration | 100g |
| Table Size | Customized |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |