| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W800xH800 XD800 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Model | TH-225-B |
|---|---|
| Internal Dimension | W600xH750xD500(mm) |
| External Dimension | W1200xH1900xD1150(mm) |
| Low Temperature | 0℃ |
| High Temperature | 150℃ |
| Rated Random | 10000N |
|---|---|
| Rated Acceleration | 1000M/S2 |
| Displacement | 51MM |
| Vibration Table | W800*D800mm |
| Moving Coil | 14Kg |
| Accuracy | 0.1 |
|---|---|
| Power | 40kva |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Vibration Direction | Horizontal Vertical |
| Sine Force | 3000N |
|---|---|
| Vertical Expander | 500*500mm |
| Horizontal Slip Table | 500*500mm |
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25 |
| Internal Dimension | W600XH750XD500(mm) |
|---|---|
| External Dimension | W1200XH1900XD1150(mm) |
| Low Temperature | -40℃ |
| High Temperature | 150℃ To 200℃ |
| Humidity Range | 20%~98% R.H. |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3000hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Acceleration | 100g |
| Power | Electronic |
|---|---|
| VIBRATION Force | 6000N |
| Type | High Frequency Type |
| Vibration | 3 Axis |
| Platform | 600*600mm |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |