| Heat | 3C/min |
|---|---|
| Internal Dimension | W1000*H1000*D1000mm |
| VOLUME | 1000L |
| Temperature Range | -60~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| SINE FORCE | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3000hz |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | AC380V |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Controller | VENZO |
| Frequency | 5-3000hz |
| Application | Li-ion Battery |
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |