| Vibration | 3 Axis |
|---|---|
| Vibration Force | Customized |
| Table Size | Customized |
| Max Load | 450Kg |
| Application | Battery |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500Hz |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max Acceleration | 1000m/s2 |
| Max Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Type | Impact Testing Machine |
|---|---|
| Accuracy | 0.1 |
| Power | 10KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Vibration Direction | Xyz Axis |
|---|---|
| Vibration Wave | Random Sine |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 800*800mm |
| Application | Electronics Parts |
| Internal Dimension | W900xH500xD600mm |
|---|---|
| External Dimension | W1400xH950xD1200mm |
| Volume | 270 Liters |
| Saline Test | NSS ACSS |
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h |
| Heat | 3C/min |
|---|---|
| Internal Dimension | W1000*H1000*D1000mm |
| VOLUME | 1000L |
| Temperature Range | -60~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |