| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Directions | 3 Axis |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Input Channel | 1 Channel |
| Application | LED, Auto Parts, Battery |
|---|---|
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Function | Sine, Random, Shock |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Force Output | 3000~100000N |
| Max Armature Acceleration | 100 G |
|---|---|
| Model | ES Series |
| Frequency Range | 3 Hz - 2,000 Hz |
| Displacement | 51mm |
| Max Payload | 300kg |
| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Mode | Sine, Random, Shock,Resonance Search And Stay |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Maximum Load | 270kg |
|---|---|
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
| Displacement | 51mm |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
|---|---|
| Maximum Load | 270kg |
| Velocity | 1.8m/s |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
|---|---|
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Displacement | 51mm |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Velocity | 1.8m/s |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |