| Dimension | 1000mm*1000mm*1000mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Humidity | 10-98%RH |
| Product Name | Other Test Machine |
| Interface | USB/RS232 |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 400x500 X400 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Internal Dimension | 1000x1000x1000 |
|---|---|
| Temperature Range | R.T.+15ºC~+70ºC |
| Control Method | Programmable LCD Touch Screen Controller |
| Humidity Range | Humidity When Lighting: 20%R.H.~75%R.H. (± 5%R.H.) |
| Environmental Temperature For Use | +5ºC~+35ºC |
| Interface | USB/RS232 |
|---|---|
| Product Name | Other Test Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Software | Windows/Linux |
| Dimension | 1000mm*1000mm*1000mm |
| Operation Temperature | 0-50℃ |
|---|---|
| Interface | USB/RS232 |
| Weight | 450KG |
| Display | LCD |
| Software | Windows/Linux |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W1500xH1000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W800xH800 XD800 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Power Supply | AC 220V OR 380V( Transformer Is Available) |
|---|---|
| Dimension | 1000mm*1000mm*1000mm |
| Interface | USB/RS232 |
| Warranty | 1 Year |
| Humidity | 10-98%RH |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Internal Dimension | Custom Size |
|---|---|
| Function | Temperature Humidity Test |
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Sample Shelf | Optional |