| Internal Dimension | W500*H400*D400mm |
|---|---|
| Analysis Accuracy | 0.1 Deg C |
| Temperature Uniformity | +/-2.5 Deg C |
| Inner Material | SUS304 Stainless Steel |
| Testing Door | Single Door |
| Software | TT-5166 |
|---|---|
| Interface | USB/RS232 |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 450KG |
| Temperature | -70-150℃ |
| Power | 20KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Protection Class | IP55 |
| Heating Speed | 3 C/min |
| Cooling Speed | 1 C/min |
| Internal Dimension | W400*H500*D400mm |
|---|---|
| Volume | 80L |
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Inner Material | SUS304 Environmental Test Chamberstainless Steel |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 2000x2000 X2000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 1000 X 1000 X 1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Climatic Test Chamber |
| Weight | 500 Kg |
| Temperature Range | -70°C ~ +150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Control Accuracy | ±0.5°C; ±2.5% R.H. |
| Distribution Uniformity | ±2.0°C; ±3.0% R.H. |
| Temperature Rising Velocity | 0.1~3.0°C/min |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display | Programmable Touch Screen |
| Safety Device | Emergency Stop Button |
| Control Interface | RS232 |
| Internal Dimension | W1000*H100*D1000mm |
|---|---|
| Volume | 1000L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Test Port | Dia. 100mm |
| Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Power | 15KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Refrigerants | R404A Or Equivalent |