| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Horizontal Vibration |
| Application | Automotive |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3-3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Vertical Expander | 500*500mm |
| Horizontal Slip Table | 500*500mm |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Loading | 270 Kg |
| Sine Force | 50000N |
|---|---|
| Speed | 2.0m/s |
| Displacement | 100mm |
| Frequency | 1~3500HZ |
| Loading | 750kg |
| Sine Force | 50000N |
|---|---|
| Speed | 2.0m/s |
| Displacement | 100mm |
| Frequency | 1~3500HZ |
| Loading | 750kg |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8 M/s |
| Displacement | 65mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 500kg |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Loading | 270 Kg |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8 M/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 500kg |