| Sine Force | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 800kg |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Standard | IEC60068-2-27 |
| Application | Auto Part, LED Lighting, Battery |
| Vibration Table | 600*600mm |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Vibration Wave | Sine And Random |
|---|---|
| Frequency | 2000Hz |
| Vibration Direction | Horizontal |
| Moving Coil | Dia. 30mm |
| Application | LED, Auto Parts, Package |
| Force | 3000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500hz |
| Displacement | 40mm |
| Max. Load | 100kg |
| Vibration Direction | 3-Axis |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Random Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Mode | Electromagnetic |
| Application | Laboratory |
| Vibration Table Size | 800*800 |
| Random Force | 20KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal Vibration |
| Max. Load | 300kg |
| Frequency | 5~3000hz |
| Displacement | 51mm |
| Random Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal Vibration |
| Control Method | Digital Amplifier Control |
| Application | Laboratory |
| Vibration Table Size | Can Be Customized |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |