| Sine Force | 3000N~150000N |
|---|---|
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H Or Customized |
| Table Size | 300*300mm |
| Application | Auto Parts |
| Power | AC380V,3 Phase 5 Lines |
| Sine Force | 40000N |
|---|---|
| Speed | 1.8 M/s |
| Displacement | 65mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 500kg |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Loading | 270 Kg |
| Accuracy | 0.05 |
|---|---|
| Power | 7KW, AC380V 220V |
| Protection Class | IP66 |
| Voltage | 380 V |
| Low Temperature | -40℃ |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |