| Maximum Load | 270kg |
|---|---|
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
| Displacement | 51mm |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
|---|---|
| Maximum Load | 270kg |
| Velocity | 1.8m/s |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
|---|---|
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Displacement | 51mm |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Velocity | 1.8m/s |
| Voltage | 380V/50Hz |
|---|---|
| Acceleration Sensor | 2 Pcs |
| Collor | Blue |
| Type | Vibration Table |
| Power | 750W |
| Maximum Velocity | 2.5 M/s |
|---|---|
| Maximum Force | 2,000 N |
| Table Size | 300 Mm X 300 Mm |
| Noise Level | Less Than 70 DB |
| Warranty | 1 Year |
| Sine Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Speed | 1.8m/s |
| Power | 380v 3 Phase |
| Frequency | 3~2800HZ |
| Sine Force | 2000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Triaxial |
| Acceleration | 100g |
| RESISTANCE SHOCK | Shock Isolation Device |
| Displacement | Sine And Random Large Displacement |
| Maximum Force | 2,000 N |
|---|---|
| Noise Level | Less Than 70 DB |
| Payload Capacity | 50 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Dimensions | 1000 Mm X 1000 Mm X 1000 Mm |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |