| Standard | Mil-std 810G |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Usage | Vibration Testing Machine |
| Product Name | Electromagnetic Vibration Testing Machine Price |
| Frequency Range | 2~2500HZ |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Random Force | 20KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal Vibration |
| Max. Load | 300kg |
| Frequency | 5~3000hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 20000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 2.0m/s |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 1000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 1.8m/s |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| Frequency | 5~3000hz |
| Application | LED, Package, Battery |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Usage | Vibration Test |
| Sine Force | 40KN |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 85mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 500kg |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Packing Material | Poly Wood Case |
| Vibration | 3 Axis |
| Vibration Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Application | Battery Package |
| Meet Standard | IEC 62133 |