| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Vibration Wave | Random Vibration Testing |
|---|---|
| Application | Package |
| Acceleration | 100g |
| Displacement | 25mm |
| Controller | VENZO |
| Frequency | 5Hz~3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Power | Electronic |
| Usage | Vibration Testing Machine,Vibration Test Equipment |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 3-3500 Hz |
| Slip Table | 600*600mm |
|---|---|
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Vibration Force | 6KN |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Mode | Sine Sweep Random |
| Vibration Direction | Vertical Or Horizontal |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine And Random |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 600*600mm |
| Application | LED, Auto Parts |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Sine Force | 30000N |
|---|---|
| Frequency | 3~2800HZ |
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Vibration Direction | XYZ Axis |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Displacement | 51mm |
| Application | Battery |
| Max. Load | 100Kg |
|---|---|
| Test Mode | Sine, Random, Shock, Etc. |
| Max. Velocity | 100m/s |
| Max. Displacement | 50mm |
| Data Analysis | FFT, PSD, Etc. |