| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Application | Battery |
| Standard | UN38.3 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Vibration Direction | X,Y,Z Three-axis |
| Vibration Method | Sine & Random Vibration |
|---|---|
| Rated Sine Force | 20000N |
| Rated Random Force | 20000N |
| Frequency Range | 3~3500HZ |
| Max. Acceleration | 100g |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Directions | 3 Axis |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Input Channel | 1 Channel |
| Application | Laboratory And Industrial |
|---|---|
| Vibration Force | 20000N |
| Speed | 1.8m/s |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | X,Y,Z Axis |
| Application | Mobile Phone And Li-ion Battery |
| Speed | 1.6m/s |
| SINE FORCE | 10000N |
|---|---|
| POWER | Electronic |
| Vibration Direction | Horizontal Vibration |
| Vibration Wave | Shock & Vibration Testing |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Operation Method | Amplifier |
| Frequency | 5~3500hz |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Power | 380v 3 Phase |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |