| Shock Force | 12000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Displacement | 51mm |
| Application | Battery |
| Vibration Direction | Vertical Or Horizontal |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine And Random |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 600*600mm |
| Application | LED, Auto Parts |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Electronics Parts |
| Other Name | Vibration Shaker Table |
| Test | Sine, Random, Shock |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Type | High Frequency |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Package |
| Price | Affordable |
| Sine Force | 3000N~150000N |
|---|---|
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H Or Customized |
| Table Size | 300*300mm |
| Application | Auto Parts |
| Power | AC380V,3 Phase 5 Lines |
| Sine Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Test Standards | DO-160F MIL-STD-810 |
| Table Size | 800*800mm |
| Max. Displacement | 100mm |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Displacement | 25mm |
| Max. Acceleration | 100g |
| Standard | RTCA DO-160 |
|---|---|
| Application | Automotive Parts |
| Max. Frequency | 2800hz |
| Max.acceleration | 100g |
| Displacement | 75mm |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Frequency | 5-3500hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Test Standard | ISO 16750-03, IEC 60068-2 |