| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Force | 40000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Moving Coil Weight | 450kg |
| Displacement | 51mm |
| Max. Acceleration | 100g |
| Shock Force | 12000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | X,Y,Z Axis |
| Application | Mobile Phone And Li-ion Battery |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Test Standard | MIL-STD-810F |
| Feature | Sine And Random Shock Test |
| Vibration Force | 30000N |
| Displacement | 100mm |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Test Standard | Ista 2a 3a |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Auto Parts |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 1000*1000mm |
| Vibration Force | 3KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Vertical And Horizontal |
| Application | Automotive Switches |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| SINE FORCE | 10000N |
|---|---|
| POWER | Electronic |
| Vibration Direction | Horizontal Vibration |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Horizontal Vibration |
| Application | Automotive |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |