| Temperature Range | -70°C~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98% R.H. |
| Internal Dimension | W1000*H1000*D800mm |
| Volume | 800L |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Internal Dimension | W400xH500xD400mm |
|---|---|
| Volume | 80 Liters |
| Temperature Range | -40~150°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Rising Rate | 3.0°C/min |
| Test Hole | 50mm Or 100mm |
|---|---|
| Water Tank | 25L |
| Viewing Window | 250*300mm |
| Control Panel | LCD Touch Screen |
| Compressor Brand | Bitzer |
| Power | 20kw |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Refrigerants | R404A Or Equivalent |
| Test Hole | Dia. 50mm |
| Communication Interface | RS232,R485 |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500Hz |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |