| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Loading | 270 Kg |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 10000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 1.8m/s |
| SINE FORCE | 30000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Electrical Appliances |
| Frequency | 3~3500hz |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3000hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Acceleration | 100g |
| Application | LED, Auto Parts, Battery |
|---|---|
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Function | Sine, Random, Shock |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Force Output | 3000~100000N |
| Max Armature Acceleration | 100 G |
|---|---|
| Model | ES Series |
| Frequency Range | 3 Hz - 2,000 Hz |
| Displacement | 51mm |
| Max Payload | 300kg |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Size | Dia. 240mm |
| Displacement | 51mm |