| Function | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Max Armature Size | 450mm |
| Acceleration | 100 G |
| Max Payload | 300kg |
| Application | LED, Auto Parts, Battery |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | AC380V |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Frequency | 5-3500hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Test Standard | IEC 60068-2 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Max Armature Acceleration | 100 G |
|---|---|
| Model | ES Series |
| Frequency Range | 3 Hz - 2,000 Hz |
| Displacement | 51mm |
| Max Payload | 300kg |
| Vibration Method | Sine & Random Vibration |
|---|---|
| Rated Sine Force | 20000N |
| Rated Random Force | 20000N |
| Frequency Range | 3~3500HZ |
| Max. Acceleration | 100g |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | Lithium Battery |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | ISO 9001:2015 |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |