| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Function | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Max Armature Acceleration | 100 G |
| Max Payload | 300kg |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | AC380V |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |
|---|---|
| Application | Auto Parts |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Test Standard | ISO 16750-3 |
| Vibration | 3 Axis |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL-STD-202 Method 213 |
|---|---|
| Displacement | 100mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Max Armature Size | 450mm |
|---|---|
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Max Table Size | 1500*1500mm |
| Function | Sine, Random, Shock |
| Model | ES Series |