| SINE FORCE | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~2700hz |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Standard | IEC60068-2-27 |
| Application | Auto Part, LED Lighting, Battery |
| Vibration Table | 600*600mm |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Force | 3000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500hz |
| Displacement | 40mm |
| Max. Load | 100kg |
| Vibration Direction | 3-Axis |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Test Standard | Ista 2a 3a |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Frequency | 5-3500hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Test Standard | MIL STD 810F |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |