| Vibration Force | Customized |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Frequency Range | 3-3500hz |
| Displaccement | 40 Mm |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Maximum Load | 270kg |
|---|---|
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
| Displacement | 51mm |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Product Name | Electrodynamic Shaker |
|---|---|
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |
| Displacement | 51mm |
| Frequency Range | 3Hz To 2,000 Hz |
| Velocity | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
|---|---|
| Frequency | 5~3000hz |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Controller | Venzo-820 |
| Application | LED, Auto Parts |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -40~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -70~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -40~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Triaxial |
| Acceleration | 100g |
| RESISTANCE SHOCK | Shock Isolation Device |
| Displacement | Sine And Random Large Displacement |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |