| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| SINE FORCE | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3000hz |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Standard | MIL STD 810G, MIL STD 810F |
| Max. Displacement | 51mm |
| Speed | 1.8m/s |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Battery |
| Frequency | 3~3500hz |
| Sine Force | 6KN |
|---|---|
| Standard | JIS D1601 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Frequency | 5~3500hz |
| Application | LED, Auto Parts, Packaging |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 3KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Application | Monitor |
| Test Standard | MIL STD 810F |
| Displacement | 25mm |
| Random Force | 3000N |
|---|---|
| Acceleration | 1000m/s2 |
| Displacement | 25mm |
| Speed | 1.6m/s |
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H |
| Internal Dimension | W900xH500xD600mm |
|---|---|
| External Dimension | W1400xH950xD1200mm |
| Volume | 270 Liters |
| Saline Test | NSS ACSS |
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h |