| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W2000xH2000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 2500kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W800xH800 XD800 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |
| Power | 20KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Protection Class | IP55 |
| Heating Speed | 3 C/min |
| Cooling Speed | 1 C/min |
| Dimension | 1000mm*1000mm*1000mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Humidity | 10-98%RH |
| Product Name | Other Test Machine |
| Interface | USB/RS232 |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 1000 X 1000 X 1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Climatic Test Chamber |
| Weight | 500 Kg |
| Internal Dimension | 1000x1000x1000 |
|---|---|
| Temperature Range | R.T.+15ºC~+70ºC |
| Control Method | Programmable LCD Touch Screen Controller |
| Humidity Range | Humidity When Lighting: 20%R.H.~75%R.H. (± 5%R.H.) |
| Environmental Temperature For Use | +5ºC~+35ºC |
| Internal Dimension | W900xH500xD600mm |
|---|---|
| External Dimension | W1400xH950xD1200mm |
| Volume | 270 Liters |
| Saline Test | NSS ACSS |
| Spray Volume | 1.0~2.0ml /80cm2 /h |
| Temperature Range | -40°C~150°C |
|---|---|
| Temperature Resolution | ±0.1°C |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H |
| Internal Dimension | W1200*H500*D800mm |
|---|---|
| Volume | 408L |
| Test Standard | ASTM B117 |
| Concentration Of NaCl | 5% |
| Pressure | 1.0~6.0kgf/cm2 |
| Internal Dimension | W600*H850*D800mm |
|---|---|
| Volume | 408L |
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H |
| Test Point | 85C, 85%R.H. |