| Internal Dimension | W600*H850*D800mm |
|---|---|
| Volume | 408L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Test Port | Dia. 100mm |
| Internal Dimension | W400*H350*D350mm |
|---|---|
| Volume | 49L |
| Temperature Range | -65~150C |
| Temperature Recovery Time | Within 5 Mins |
| Conversion Time | Within 5S |
| Accuracy | 0.05 |
|---|---|
| Power | 7KW, AC380V 220V |
| Protection Class | IP66 |
| Voltage | 380 V |
| Low Temperature | -40℃ |
| Internal Dimension | W1000*H100*D1000mm |
|---|---|
| Volume | 1000L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Test Port | Dia. 100mm |
| Internal Dimension | W600xH400xD450mm; |
|---|---|
| Volume | 108L |
| Test Standard | ASTM B117 |
| Concentration Of NaCl | 5% |
| Pressure | 1.0~6.0kgf/cm2 |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display | Programmable Touch Screen |
| Safety Device | Emergency Stop Button |
| Computer Control | Yes |
| Power | 20kw, Electronic |
|---|---|
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
| Volume | 8000L |
| Temperature Range | -70~150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98% R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Humidity Accuracy | ±3.5% |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Internal Dimension | W400*H500*D400mm |
|---|---|
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5℃ |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H. |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
|---|---|
| Volume | 8000L |
| Temperature Range | -70~200C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H |
| Test Hole Diameter | Dia. 100mm |