| Internal Dimension | W400xH500xD400mm |
|---|---|
| Volume | 80 Liters |
| Temperature Range | -40~150°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Rising Rate | 3.0°C/min |
| Model | TH-225-B |
|---|---|
| Internal Dimension | W600xH750xD500(mm) |
| External Dimension | W1200xH1900xD1150(mm) |
| Low Temperature | 0℃ |
| High Temperature | 150℃ |
| Internal Dimension | W400*H500*D400mm |
|---|---|
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 15%~98%R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5℃ |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H. |
| Accuracy | 0.01 |
|---|---|
| Power | 25KW |
| Protection Class | IP55 |
| Voltage | 380 V |
| Refrigerants | R404A Or Equivalent |
| Internal Dimension | W800*H800*D800mm |
|---|---|
| Temperature Range | -70~150 Degree |
| Humidity Range | 20%R.H.~98%R.H. |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal Vibration |
| Max. Speed | 2.0m/s |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display Type | Programmable Touch Screen |
| Test Hole Diameter | 50mm |
| Communication Interface | RS232 |
| Test Hole | 50mm Or 100mm |
|---|---|
| Water Tank | 25L |
| Viewing Window | 250*300mm |
| Control Panel | LCD Touch Screen |
| Compressor Brand | Bitzer |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W2000xH1000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 1500kg |
| Temperature Range | RT+10°C~80°C(80°C ~150°C Optional) |
|---|---|
| Temperature Accuracy | ±0.5℃ |
| Temperature Resolution | 0.1℃ |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
| Temperature Rising Speed | 0.1~3.0 (°C/min) |
| Test Zone | 1000L |
|---|---|
| Temperature Range | -40~+150degree |
| Humidity Range | 20~98% |
| Skaker | Vibration Shaker |
| Vibration Mode | Sine, Random, Shock |