| Accuracy | 0.1, +/- 0.5°C |
|---|---|
| Power | 4KW |
| Voltage | 220 V |
| Cooling System | Wind Cooling |
| Internal Dimensions | 400X500X400 Mm |
| Internal Dimension | W600*H750*D500mm |
|---|---|
| Volume | 225L |
| Display | Programmable Touch Screen |
| Safety Device | Emergency Stop Button |
| Control Interface | RS232 |
| Temperature Range | -70°C ~ +150°C |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Control Accuracy | ±0.5°C; ±2.5% R.H. |
| Distribution Uniformity | ±2.0°C; ±3.0% R.H. |
| Temperature Rising Velocity | 0.1~3.0°C/min |
| Temperature Range | -70℃~150℃ |
|---|---|
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Accuracy | ±0.5℃ |
| Humidity Accuracy | ±2.5% R.H |
| Power Supply | AC220V, 50/60HZ |
| Internal Dimension | W500xH600xD500mm |
|---|---|
| Volume | 150 Liters |
| Temperature Range | -20~150°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Temperature Rising Rate | 3.0°C/min |
| Power Supply | AC220V |
|---|---|
| IP Rate | IPX1 X2 X3 X4 X5 X6 X9 |
| Inner Material | SUS304 Stainless Steel |
| Inner Material Thickness | 1.0mm±0.05 |
| Outer Material | Galvanized Steel Plate |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 400x500 X400 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 2000x2000 X2000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 400x400 X400 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W1500xH1000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 500kg |