| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 1000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 1.8m/s |
| SINE Force | 30000N |
|---|---|
| Frequency | 3 To 2500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm Or Customized |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z |
| Frequency Range(HZ) | 3-3500 |
|---|---|
| Rated Acceleration (m/s2) 0~1000 | 0~1000 |
| Rated Sine Force | 1000~350000 |
| Max Loading | 70~4500kg |
| Moving Coil | 2.5~300kg |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Type | High Frequency |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Package |
| Price | Affordable |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Axis |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Application | Automotive Industry |
| Input | 1 Channel |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Directions | Three Directions Free Vibration |
| Acceleration Sensor | 1 Pc |
| Input Channel | 1 Channel |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |
| Standard | MIL, IEC, ASTM |
|---|---|
| Application | Vehicle Parts |
| Usage | Vibration Testing |
| Frequency | 2800hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Force | 3KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Application | Monitor |
| Test Standard | MIL STD 810F |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |