| SINE Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical |
| Speed | 1.6m/s |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Product Name | Vibration Test System |
| Model | ES-10 |
|---|---|
| Sine Force | 10000N |
| Frequency | 3-3000hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Acceleration | 100g |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Triaxial |
| Acceleration | 100g |
| RESISTANCE SHOCK | Shock Isolation Device |
| Displacement | Sine And Random Large Displacement |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3000hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
|---|---|
| Frequency | 5~3000hz |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Controller | Venzo-820 |
| Application | LED, Auto Parts |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Triaxial |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | Sine And Random Large Displacement |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Frequency | 3~3500HZ |
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Power | 380v 3 Phase |
| Function | Sinusoidal Vibration |
|---|---|
| Table Size | Customized |
| Standard | ISO 16750 |
| Application | Electrical Vehicle Battery Pack |
| Test | Sine And Random |