| Power | Electronic |
|---|---|
| VIBRATION Force | 6000N |
| Type | High Frequency Type |
| Vibration | 3 Axis |
| Platform | 600*600mm |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Displacement | 25mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 180kg |
| Application | Materila, Automobile Parts, Packing, House Hold Products |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Applicable Industries | Military Industry, Civil, Electronic Appliances, Automotive, Spare Parts, Electronics, Aviation |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Application | Battery |
| Standard | UN38.3 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Vibration Direction | X,Y,Z Three-axis |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max. Acceleration | 1000m/s2 |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Frequency Range | 5Hz To 3500Hz |
|---|---|
| Max Acceleration | 1000m/s2 |
| Max Speed | 1.6m/s |
| Impact Displacement | 25mm |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Standard | Mil-std 810G |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Usage | Vibration Testing Machine |
| Application | Electromechanical Products |
| Frequency Range | 2~2500HZ |
| SINE FORCE | 50000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~2700hz |
| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |