| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery, Auto Parts |
| Test Standard | MIL-STD Standard |
| Acceleration | 100g |
| Test | Sine, Random, Shock |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| VIBRATION DIRECTION | Horizontal Vibration |
| Application | Automotive |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Vibration Force | 3KN |
|---|---|
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Application | Lithium Battery |
| Frequency | 5~3500Hz |
| Speed | 1.6 M/s |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Application | Electrical Appliances |
| Other Name | Vibration Shaker |
| Test | Sine, Random, Shock |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Frequency | 3~2800 Hz |
| Speed | 1.8 M/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Standard | Mil-std 810G |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Usage | Vibration Testing Machine |
| Product Name | Electromagnetic Vibration Testing Machine Price |
| Frequency Range | 2~2500HZ |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Vibration Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Application | Battery Package |
| Meet Standard | IEC 62133 |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | 3 Axis |
| Operation Method | Amplifier |
| Frequency | 5~3500hz |