| Vibration Force | 600kgf |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Moving Coil Weight | 6.5kg |
| Displacement | 25mm |
| Max. Acceleration | 100g |
| Vibration Force | 10000N |
|---|---|
| Application | Package |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Test Standard | ISTA |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Frequency | 3~2800 Hz |
| Speed | 1.8 M/s |
| Vibration Direction | XYZ Axis |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Vibration Force | 6KN |
|---|---|
| Frequency | 5-3500hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Test Standard | MIL STD 810F |
| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | ISTA Standard |
| Application | Packaging |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Application | Electrical Parts |
| Sine Force | 20000N |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Max. Speed | 2.0m/s |
| Vibration Force | 3000N |
|---|---|
| Application | Battery |
| Standard | UN38.3 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Vibration Direction | X,Y,Z Three-axis |