| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Three Axis |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | 100mm |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |
| Force | 6KN |
|---|---|
| Standard | JIS D1601 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | Battery |
| Vibration Force | 1000kgf |
|---|---|
| Frequency | 5~3500hz |
| Table Material | Aluminum Alloy |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
| Vibration Tests | Sine And Random |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Random Force | 3000N |
|---|---|
| Acceleration | 1000m/s2 |
| Displacement | 25mm |
| Speed | 1.6m/s |
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H |
| Sine Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Table Size | 800*800mm |
| Max. Displacement | 100mm |
| Frequency Range | 5~2800 Hz |
| Force | 6KN |
|---|---|
| Standard | JIS D1601 Standard |
| Type | Electromagnetic |
| Frequency | 3~3500hz |
| Application | LED |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Application | Battery |
| Test Standard | IEC 60068-2-64 |
| Acceleration | 100g |
| Test | Shock |