| Product Name | Mechanical Shock Machine |
|---|---|
| Shock Direction | Axial, Horizontal, Vertical |
| Shock Duration | Up To 10ms |
| Shock Force | Up To 1500G |
| Shock Test Accessories | Shock Test Accessories |
| Vibration Direction | Xyz Axis |
|---|---|
| Vibration Wave | Random Sine |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 800*800mm |
| Application | Electronics Parts |
| Max. Sample Size | W1000*H800*D1000mm |
|---|---|
| Max. Load | 60kg/ 80kg/ 100kg |
| Drop Height | 300~1500mm |
| Application | Packaging |
| Fall Speed | Free Fall |
| Max. Sample Size | W1000*H800*D1000mm |
|---|---|
| Max. Load | 60kg/ 80kg/ 100kg |
| Drop Height | 300~1500mm |
| Application | Packaging |
| Fall Speed | Free Fall |