| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Displacement | 51mm |
| Speed | 1.8m/s |
| Max Load | 270kg |
| Application | Carton Box |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | R&D Laboratory |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | AC380V |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Sine Force | 6000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Sine Force | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~3500HZ |
| Loading | 250kg |
| Sine Force | 3000N~150000N |
|---|---|
| Dimension | 730*550*650mm L*W*H Or Customized |
| Table Size | 300*300mm |
| Application | Auto Parts |
| Power | AC380V,3 Phase 5 Lines |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Size | Dia. 240mm |
| Displacement | 51mm |
| Standard | MIL, IEC, ASTM |
|---|---|
| Application | Battery |
| Usage | Vibration Testing |
| Frequency | 3500hz |
| Speed | 1.8m/s |
| Sine Force | 30KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical +horizontal Vibration |
| Table Size | 800*800mm |
| Max. Displacement | 100mm |
| Frequency Range | 5~2800 Hz |