| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Frequency | 3~2800 Hz |
| Speed | 1.8 M/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Frequency | 3~2800 Hz |
| Speed | 1.8 M/s |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Vibration Force | 20KN |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Standard | MIL STD 810G, MIL STD 810F |
| Max. Displacement | 51mm |
| Speed | 1.8m/s |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | Lithium Battery |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | ISO 9001:2015 |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |
| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Vibration Force | 30KN |
|---|---|
| Max. Acceleration | 100g |
| Test Standard | IEC62133 |
| Vibration Direction | Horizontal And Vertical Vibration |
| Max. Dispacement | 51 Mm |
| Shock Force | 12000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Function | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Max Armature Acceleration | 100 G |
| Max Payload | 300kg |
| Vibration Direction | Vertical+horizontal Vibration |
| Test Standard | MIL-STD-810 , RTCA DO-160 |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |