| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Vibration Direction | Xyz Axis |
|---|---|
| Vibration Wave | Random Sine |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 800*800mm |
| Application | Electronics Parts |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| SINE FORCE | 50000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~2700hz |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Vibration Direction | X,Y,Z Axis |
| Application | Mobile Phone And Li-ion Battery |
| Speed | 1.6m/s |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
|---|---|
| Usage | Simulation Vibration Testing |
| Vibration Direction | X Y Z |
| Max. Speed | 1.6m/s |
| Moving Coil | 6.5kg |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Test Standard | EN 60068-2-6 Standard |
|---|---|
| Application | Lithium Battery |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Certificate | ISO 9001:2015 |
| Function | Sinusoidal Vibration Test |