| Function | Sinusoidal Vibration Test |
|---|---|
| Application | Auto Parts |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Test Standard | ISO 16750-3 |
| Vibration | 3 Axis |
| SINE FORCE | 30000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Battery Pack |
| Frequency | 3~2500hz |
| Vibration Force | 10KN |
|---|---|
| Controller | VENZO |
| Frequency | 5-3000hz |
| Acceleration | 1000m/s2 |
| Vibration Direction | Vertical & Horizontal |
| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Sine Force | 10KN |
|---|---|
| Frequency Range | 5 Hz To 3000Hz |
| Displacement | 51mm |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Vibration Direction | Vertical Vibration+Horizontal Vibration |
| SINE FORCE | 60000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Vibration Direction | Vertical Or X,y,z Vibration |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~2700hz |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
|---|---|
| Vibration Direction | X,Y,Z Axis |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Application | Automotive Industry |
| Input | 1 Channel |
| Sine Force | 40000N |
|---|---|
| Speed | 2.0 M/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 500kg |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |