| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical |
| Acceleration | 100g |
| Frequency | 3~3500hz |
| Shock Force | 12000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Standard | UN 38.3 IEC 62133 |
| Application | Battery |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Direction | Vertical |
|---|---|
| Acceleration | 100g |
| Moving Coil Weight | 3.5kg |
| Frequency | 5Hz~ 3500Hz |
| Usage | High Frequency Vibration Test |
| Control System | Digital Control |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Dimension | 500 Mm X 500 Mm X 500 Mm |
| Frequency Range | 10 Hz - 2000 Hz |
| Material | Aluminum Alloy |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| SINE FORCE | 3000N |
|---|---|
| Speed | 1.6m/s |
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Laboratory |
| Frequency | 3~3500hz |
| Sine Force | 20000N |
|---|---|
| Speed | 1.8m/s |
| Displacement | 51mm |
| Frequency | 3~2000HZ |
| Loading | 300kg |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Frequency Range | 5 Hz To 3000Hz |
| Impact Displacement | 51mm |
| Moving Coil Weight | 14kg |
| Vibration Wave | Sine, Random, Shock |
| Customized Support | OEM |
|---|---|
| Brand | ASLI |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Power | Electronic |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Vibration Force | 6000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical + Horizontal |
| Application | Electrical Appliances |
| Other Name | Vibration Shaker |
| Test | Sine, Random, Shock |