| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | ISTA Standard |
| Application | Packaging |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Force | 30000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Horizontal |
| Application | Auto Parts |
| Displacement | 51mm |
| Table Size | 1000*1000mm |
| Sine Force | 10000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Triaxial |
| Acceleration | 100g |
| Test Standard | MIL STD 810G |
| Displacement | Sine And Random Large Displacement |
| Sine Force | 3000N To 200000N |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical Vibration Or X,y,z |
| Speed | 1.8m/s |
| Frequency | 3~3500hz |
| Acceleration | 100g |
| Maximum Velocity | 2.5 M/s |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Dimensions | 1000 Mm X 1000 Mm X 1000 Mm |
| Noise Level | Less Than 70 DB |
| Maximum Displacement | 2.5 Mm |
| Vibration Method | Sine &Random Vibration |
|---|---|
| Vibration Direction | Vertical And Horizontal |
| Frequency | 3~3000HZ |
| Displacement | 51mm |
| Application | Battery |
| Shock Force | 1200N |
|---|---|
| Vibration Direction | Veritical Horizontal Vibration Test |
| Standard | ISTA Standard |
| Application | Packaging |
| Displacement | 25mm |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |
| Vibration Direction | Vertical Vibration |
|---|---|
| Vibration Force | 20KN |
| Control Method | Computer Control |
| Acceleration | 100g |
| Frequency Range | 3~3500hz |
| Weight Of Moving Coil | 14kg |
|---|---|
| Shaking Force | 1000kgf(10000N) |
| Maximum Load | 270kg |
| Maximum Acceleration | 100 G |
| Application | Defense, Aerospace, Auto Parts, PCB Board, Electronics |