| Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Power | 30kw |
| Voltage | 380 V |
| Internal Dimension | W2000*H2000*D2000mm |
| Volume | 8000L |
| Temperature Range | RT+10°C~80°C(80°C ~150°C Optional) |
|---|---|
| Temperature Accuracy | ±0.5℃ |
| Temperature Resolution | 0.1℃ |
| Temperature Uniformity | ±2.5℃ |
| Temperature Rising Speed | 0.1~3.0 (°C/min) |
| Internal Dimension | Custom Size |
|---|---|
| Function | Temperature Humidity Test |
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20~98%R.H. |
| Sample Shelf | Optional |
| Temperature Range | -40°C~150°C |
|---|---|
| Temperature Resolution | ±0.1°C |
| Temperature Accuracy | ±0.5°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | W2000xH2000 XD1000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 2500kg |
| Power | 20KW |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Protection Class | IP55 |
| Heating Speed | 3 C/min |
| Cooling Speed | 1 C/min |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Dimensions | 2000x2000 X2000 Mm |
| Power Supply | 380V |
| Product Name | Environmental Test Chamber |
| Weight | 200kg |
| Internal Dimension | Customized |
|---|---|
| Application | Laboratory |
| Function | Aging Climate Test |
| Temperature Range | -70~150C |
| Humidity Range | 20%~98%R.H. |
| Internal Dimension | W400*H500*D400mm |
|---|---|
| Volume | 80L |
| Temperature Range | -40~150C |
| Humidity Range | 20~98%rR.H. |
| Inner Material | SUS304 Environmental Test Chamberstainless Steel |
| Power Supply | AC 220v / AC380 |
|---|---|
| Stem Pressure | 0.0kg/cm~2.0 Kg/cm(+101.3Kpa) |
| Temperature Range | 100ºC~135ºC |
| Relative Pressure | Display Values On Pressure Gauge |
| Absolute Pressure | 100 Kpa + Display Values |